Loading...

سوالاتی در مورد مشخصات کلی روگین

سوالاتی در مورد مشخصات کلی روگین

روگین چیست؟روگین اولین درمان موضعی مورد تایید اداره دارو و غذای امریكا(FDA) برای رویش مجدد مو در مردان و زنان می باشد كه اثر مثبت آن در آزمایشات كلینیكی نیز به اثبات رسیده است.

روگین چگونه عمل می كند؟

در مواردی كه ریزش مو ارثی می باشد، تركیبی از عوامل ارثی، هورمونی و افزایش سن باعث ریزش و كم حجم شدن مو می شوند. این امر باعث كوتاه شدن چرخه رشد مو می گردد و به مرور زمان، با كوتاه شدن چرخه رشد مو، حالتی اتفاق می افتد كه دیگر رشد مو اتفاق نمی افتد.
مكانیسم دقیق اثر روگین هنوز بطور كامل مشخص نشده است، ولی با این وجود محققان بر این عقیده هستند كه روگین با تاثیر گذاشتن بر اندازه فولیكولهای مو و بزرگ كردن آنها و همچنین با تغییر روند كوتاه شدن چرخه رشد مو و با طولانی کردن چرخه رشد مو باعث رویش مجدد مو می شود.
بدین ترتیب، روگین با بزرگتر كردن اندازه و ضخامت فولیكولهای كوچك شده، چرخه رشد مو بلندتر شده، كه همین امر به مو اجازه می دهد تا بلندتر و پر حجمتر گردد و با شركت فولیكولهای بیشتر در چرخه رشد مو بعد از مدتی استفاده از روگین، شما رویش مجدد مو را مشاهده خواهید كرد.

 تفاوت روگین كف با روگین محلول چیست؟

روگین كف(Foam) مردان و روگین محلول(Solution) مردان هر دو دارای ماده اولیه ماینوكسیدیل می باشند یعنی تنها ماده اولیه موضعی مورد تایید اداره دارو و غذای امریكا(FDA)، كه در آزمایشات كلینیكی اثر آن برای رویش مجدد مو به اثبات رسیده است. با این وجود روگین بصورت كف، تنها كف مور تایید FDA می باشد.
بدلیل داشتن حالت كف و غیر محلول بودن روگین كف، روش استفاده و اعمال آن متفاوت می باشد.
كف به آرامی بر روی پوست سر ماساژ داده می شود در حالیكه با روگین محلول، نیاز به یك دراپر(Dropper) می باشد كه همین امر استفاده از روگین محلول و ماینوكسیدیل محلول موجود در بازار را برای مصرف كنندگان مشكل كرده است.

 اثرات جانبی شایع روگین كدامها هستند؟

 • شایعترین مورد مشاهده شده برای روگین، خارش و سرخی در ناحیه ای از پوست سر که روگین استفاده شده است، می باشد. اگر این موارد ادامه داشت مصرف روگین را متوقف کرده و با پزشک مشورت نمایید.
 • روگین حاوی مقداری الکل می باشد که ممکن است باعث سوزش چشم گردد.
 • در بعضی از موارد استفاده از روگین، رویش ناخواسته مو در ناحیه صورت و پا گزارش شده است که البته بسیار نادر است. معمولا بعد از مدتی این موهای روییده در اثر استفاده از روگین، خودبخود می ریزند.اگر رویش ادامه یافت مصرف روگین را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید.

 آیا روگین می تواند با درمانهای دارویی دیگر تداخل داشته باشد؟

تا كنون هیچ نوع تداخل دارویی در استفاده همزمان از روگین و داروهای دیگر گزارش نشده است ولی بهتر است هنگام استفاده از روگین از درمانهای دیگر روی پوست سرتان استفاده نكنید.

 تاریخ مصرف روگین مردان چند سال می باشد؟

تاریخ مصرف روگین محلول ۳ سال بعد از تاریخ تولید و برای روگین كف ۲ سال می باشد.

 

 

 

خرید پستی فوم روگین

خرید اینترنتی محلول روگین

 

 

 

نظرات

  ارسال نظر

  آمار

  • تعداد کالا: 16
  • بازدید امروز: 137
  • بازدید دیروز: 631
  • بازدید کل: 1025999